Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w przeglądarce na Twoim komputerze plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgody. Dowiedz się więcej: Polityka PrywatnościOchrona Danych Osobowych close

Nocna Parada

5904335571370

Nowy produkt

„Nocna Parada Stu Yokai” to prosta, cudnie wyglądająca gra osadzona w klimatach folkloru japońskiego.

Więcej szczegółów

270,00 zł brutto

Więcej informacji

 

 

 

„Nocna Parada Stu Yokai” to prosta, cudnie wyglądająca gra osadzona w klimatach folkloru japońskiego.

Znajdziemy tu mechaniki kontroli terenu, budowania silniczków i ukrytych celów, do tego modułową plansze i asymetryczne klany. Możliwa jest zarówno gra solo, ale także od dwóch do czterech graczy, a dzięki dodatkom także w pięć osób. Dzięki zastosowaniu prostych mechanik i czytelnej ikonografii, gra nadaje się do wprowadzenia nowych graczy, czy do zagrania z młodszymi.

„Nocna Parada” to historia klanów Yokai, czyli mitycznych postaci z japońskiego folkloru, które raz na jakiś czas, przemierzają nocą, w wielkich paradach, świat śmiertelników. Jednak tym razem zniknął król Ognistego Tronu Yokai i walczymy o wpływy na wyspach, stawiając święte bramy Torii, by zostać władcą wszystkich mitycznych stworzeń udowadniając swoją potęgę. 

Gracze obejmą kontrolę nad jedną z czterech asymetrycznych frakcji Yokai i za pomocą uruchamianych trzech różnych parad, będą wystawiać swoje jednostki na wyspach, walcząc, przemykając pomiędzy lokacjami, by przechytrzyć przeciwników i po uzbieraniu odpowiedniej ilości jednostek na wyspie, zbudować tam bramę Torii. Należy doprze planować swoje ruchy, bo lokacje mają ograniczoną pojemność jeśli chodzi o bramy, a tylko pierwsza postawiona na danej wyspie wygeneruje bonusy. Po odpaleniu naszej parady, możemy zakupić kolejne karty przypisując je do odpowiedniego silniczka. W kolejnej naszej rundzie musimy odpalić inny z pozostałych silniczków, dlatego musimy dobrze zaplanować ich rozwój. Gra zakończy się po postawieniu przez któregoś z graczy piątej bramy, a następnie zapunktujemy za ukryte cele i ewentualne zdobyte gwiazdki za bramy.

Prócz prostoty w zasadach i mechanikach, które możemy zaś rozbudować dzięki kolejnym dodatkom, a także prześlicznemu wykonaniu, gra trafi do każdego i świetnie sprawi się jako wprowadzenie do tak popularnych mechanik jak kontrola terenu, czy budowanie silniczków. Natomiast asymetria klanów sprawi, że każdy dostosuje styl gry do swoich preferencji, co w połączaniu z modułową planszą, losowymi zadaniami i dużą ilością kart rozwijających nasze parady, a także dodatkom, sprawi, że gra zapewni dużą regrywalność.

 

 

 

PODSTAWOWE INFORMACJE

Liczba graczy: 1-4 osób 

Wiek: od 14 lat

Czas gry: ok. 40 minut

Wydawca: Dice & Bones

Projektant: Luis Brueh

Wydanie: polskie

Instrukcja: polska


 Zobacz koniecznie: