Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w przeglądarce na Twoim komputerze plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgody. Dowiedz się więcej: Polityka PrywatnościOchrona Danych Osobowych close

Roll Player: Potwory i Sługusy (edycja wspieram.to)

680474010554

Nowy produkt

Roll Player: Potwory i Sługusy to rozszerzenie, które dzięki zwiększeniu liczby dostępnych elementów urozmaica rozgrywkę znaną z wersji podstawowej, ale także. Wprowadza zupełnie nowe elementy do mechaniki i strategii gry.

Więcej szczegółów

189,00 zł brutto

Więcej informacji

 

 

 

 

Roll Player: Potwory i Sługusy to rozszerzenie, które dzięki zwiększeniu liczby dostępnych elementów urozmaica rozgrywkę znaną z wersji podstawowej, ale także wprowadza zupełnie nowe elementy do mechaniki i strategii gry. Tym razem nie będziemy konkurować wyłącznie o to, kto stworzy najwspanialszego awanturnika fantasy. W trakcie rozgrywki będziemy także zbierać doświadczenie oraz wskazówki, które pozwolą nam się przygotować do wielkiego finału - walki z potężnym potworem, zagrażającym całemu królestwu. To będzie prawdziwy test naszych umiejętności, a ewentualna wygrana zapewni - przynajmniej zdaniem króla - dosyć środków, aby przejść na zasłużoną emeryturę.


W pudełku znajdziemy między innymi:


-12 nowych klas i 5 nowych ras oraz rozgrywkę dla piątego gracza.

-dodatkowe kości atrybutów (po jednej w każdym kolorze)

-nowe, transparentne kości Wzmocnienia, które poszerzają taktyczne możliwości

-kształtowania cech naszych bohaterów

-kości Walki - używane do zadawania obrażeń Potworom i ich Sługusom.

-nowe karty Rynku - umiejętności, cechy i broń, ale nie tylko. Pojawią się zwoje, czyli zupełnie nowy rodzaj kart rynku. Działają zaraz po wykupieniu i oferują potężne wzmocnienia i premie. A może przyda Wam się również Plecak, w którym będziecie mogli przechować zbierane kostki i ułożyć je później na w swojej Karcie Postaci.

-karty Przygody - z nich dowiesz się jakie są najsłabsze punkty Potwora, z którym będziesz musiał się zmierzyć na koniec gry, aby osiągnąć ostateczne zwycięstwo.

-znaczniki doświadczenia i dziennik bohatera – teraz rozwijanie postaci sprawi jeszcze więcej frajdy. Za zdobyte doświadczenie będziecie mogli na przykład wynająć do pomocy najemników, a raz stworzony bohater opisany w dzienniku zostanie z Wami na zawsze.


Jak zmienia się rozgrywka?
Przede wszystkim na początku dowiemy się, jaki potwór tym razem zagraża królestwu, co zależeć będzie do pewnego stopnia od wybranych przez Was kart Klasy bohaterów. Będziecie mogli zmierzyć się ze Smokiem, Demonem, Chimerą, Gigantycznym Trollem, Krakenem lub Wampirem.
Aby doszło do walki, musimy najpierw poznać sekrety Potwora. Są one zapisane na odpowiednich kartach Przygody, który dostępne są 3 typy: karty Kryjówki, Pułapki i Ataku. Karty i zawarte na nich informacje możemy zdobyć wykonując w fazie rynku zupełnienową akcję, czyli polowanie na Sługusy.
Zamiast kupować na Rynku w tej fazie, wybieramy Sługusa ze specjalnej talii. Ustalamy łączną liczbę kości Walki, których możemy użyć do polowania. By zwiększyć szanse na sukces, możemy zakupić dodatkowe kości opłacając je złotem lub wydając wcześniej zdobyte punkty doświadczenia. Gdy uda nam się pokonać Sługusa, zabieramy go jako trofeum, dostajemy żetony Honoru i upragnioną informację dotyczącą Potwora. Podstawowa gra Gra Roll Player skończyłaby się na zakończenie rundy, w której gracze posiadają wypełnione kośćmi wszystkie Rzędy Atrybutów. Podliczylibyście zdobyte Gwiazdki Reputacji, za wykonanie poszczególnych celów z Waszych kart Postaci (m.in. z karty Klasy, Historii, Charakteru) i wyłonilibyście zwycięzcę. Tym razem jednak zakończenie tworzenia bohatera jest tylko wstępem do finałowej rozgrywki dla graczy, którzy skompletowali informacje i wiedzą, gdzie znajduje się kryjówka Potwora i jak uniknąć chroniących go pułapek. A potem pozostaje już wystawić na próbę męstwo Waszych bohaterów, a zdobyte doświadczenie, złoto i tajne informacje od Sługusów użyć do pokonanie Bestii. Zwycięzcę czeka chwała, na wieczność zapisana w Dzienniku Bohatera! Powodzenia!

 

Roll Player (edycja polska wspieram.to)
  Uwaga! To nie jest samodzielna gra.
  Do rozgrywki wymagana jest
  podstawowa wersja gry: Roll Player (edycja polska)

PODSTAWOWE INFORMACJE

Liczba graczy: 1-5 osób

Wiek: od 10 lat

Czas gry: ok. 60-90 minut

Wydawca: Ogry Games

Projektant: Keith Matejka

Wydanie: polskie

Instrukcja: polska